Wyjątkowe miejsca na weekend

Wyjątkowe miejsca na weekend

Sezon letni stanowi najlepszą okazję do spędzania czasu w gronie najbliższych. O ile podczas chłodniejszych miesięcy mamy ograniczone możliwości z powodu słabej pogody i krótkiego dnia, o tyle podczas wakacji możemy skorzystać z ciepła oraz wspaniałej temperatury. Warto pomyśleć o tym, aby te dwa dni wolnego stały się wyjątkowe.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

A może wcale nie musimy daleko szukać? Dwa dni we własnym domu także mogą brzmieć bardzo dobrze. Oczywiście nie oznacza to, że koniecznie musimy siedzieć w czterech ścianach. Pogoda może stanowić najlepszy motywator do tego, aby wyjść na ogród i robić wszystko to, na co mamy ochotę. W końcu gotowe projekty domów coraz częściej mają zagospodarowaną przestrzeń właśnie na przestrzeń otwartą, gdzie poza miejscem na rośliny i inne dekoracje znajdzie się również możliwość zorganizowania gry w siatkówkę czy piłkę nożną. Rzecz jasna nie ma żadnego przymusu ganiania za piłką. Wszyscy miłośnicy opalania się i czytania książek na leżaku także są mile widziani. W końcu to ma być czas dla naszych najbliższych.

Romantyczna podróż we dwoje

Dzieci można zostawić u znajomych lub dziadków i samemu wyskoczyć na spontaniczną przygodę. Powinna być ona na tyle romantyczna, na ile sami sobie tego zażyczymy. Jednak nawet osoby niebędące za pan brat z czerwonymi różami kupowanymi na każdą możliwą okazję nie odmówią sobie niekiedy obudzenia nuty prawdziwego amanta. Jednym z najczęściej spotykanych sposobów na spędzenie czasu tylko we dwoje jest romantyczna kolacja. Doskonałe miejsce na takie wydarzenie to restauracja na zamku, z niesamowitym widokiem rozpościerającym się na okoliczne lasy oraz góry. Warto także zauważyć, że powinniśmy także zamówić odpowiednie potrawy na taką kolację. Szczególnie należy się skupić na napojach, wśród których prym wiodą czerwone wino oraz szampan.

W przyjacielskim gronie

Lato świetnie pasuje także do grilla wśród najbliższych. Możemy wybrać się do przyjaciół z liceum czy ze studiów na drugi koniec miasta, ale także dosłownie na drugą stronę płotu do sąsiadów. Niezależnie od miejsca, powinniśmy pamiętać o fundamentalnych zasadach. Przede wszystkim musimy wcześniej się dogadać na temat prowiantu - zbyt dużo jedzenia przyniesionego przez każdego może skutkować zmarnowaniem kiełbasek oraz karkówek. Nie można także zapominać o wystroju. Nasze biegające dzieci powinny w szczególności uważać na donice ogrodowe z drewna, które z pewnością są bardzo ważnym elementem całego anturażu i nie chcemy, aby był on w jakikolwiek sposób naruszony.