Wiosenne porządki – jaki się za nie zabrać?

Wiosenne porządki – jaki się za nie zabrać?

Po długiej i dość paskudnej zimie, w końcu nadeszły ciepłe i słoneczne dni, przyroda budzi się do życia i nam też nie brakuje energii, którą chcemy dobrze wykorzystać. Chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, spotykamy się z przyjaciółmi, organizujemy grille i imprezy pod chmurką, ale także zabieramy się za generalne porządki. Jak perfekcyjnie posprzątać swoje cztery kąty? O czym pamiętać? Gdzie kupić najlepsze produkty? O tym w poniższym artykule!

Generalne porządki – przygotuj na to plan

Wiosna to idealny moment, by nieco odświeżyć swoje mieszkanie, pomalować ściany, posprzątać za meblami, umyć okna i poprać pościel i firanki. Jednak oczywiście nie warto rzucać się na głęboką wodę i robić wszystko jednego dnia, zanim jeszcze zaczniemy porządkować mieszkanie, stwórzmy harmonogram naszych prac. Od czego zacząć? Najlepiej na liście umieścić najpierw czynności, które najmniej są dla nas przyjemne, wtedy szybko się z nimi uporamy i przejdziemy do przyjemniejszych zadań. Na mycie okien powinniśmy poświęcić jeden dzień, najlepiej sobotę, tego dnia oszczędźmy sobie innych zadań. Następnie przejdźmy do czyszczenia dywanów i mycia podłogi, a ścieranie kurzy i porządkowanie w półkach, zostawmy na koniec.

Odpowiednie środki czystości

W generalnych porządkach, ważne jest to, byśmy mieli odpowiednie narzędzia, które przyśpieszą i ułatwią nam zadanie. Warto zrobić konkretne zakupy i odwiedzić takie miejsce, jak hurtownia wielobranżowa, gdzie znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Pamiętajmy o mopie do podłogi, ściereczkach, płynie do mycia szyb, preparacie do impregnacji drewna oraz gąbkach, szczotkach i akcesoriach, które sprawią, że sprzątanie stanie się czystą przyjemnością. Odpowiednio przygotowani możemy przystąpić do działania, jeśli do zadania podejdziemy z zaangażowaniem, na pewno szybko się uporamy z wiosennymi porządkami.

Drobne zmiany na wiosnę

Nawet niewielkie zmiany, jak kupienie nowej narzuty na kanapę, pomalowanie ścian, czy ustawienie wazonu z kwiatami w salonie, sprawi, że nasze cztery kąty, nabiorą nowego i świeżego wyglądu. Dom to nasza oaza spokoju, miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, relaksujemy się i spotykamy z najbliższymi. Dlatego tak ważne, jest by zadbać o odpowiedni klimat oraz aurę, jaka w nim panuje. Ważne są nie tylko generalne porządki, ale to byśmy każdego dnia, sprawiali, że mieszkanie będzie czyste i przyjemne.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Po więcej zapraszamy na nasz portal!