Tania i funkcjonalna przestrzeń biurowa

Tania i funkcjonalna przestrzeń biurowa

Znajdź tanią, funkcjonalną i dobrze skomunikowaną przestrzeń biurową – jakim kluczem się posługiwać?

Jak znaleźć atrakcyjną przestrzeń biurową na obrzeżach dużych miast? Pomocna w tym może okazać się znajomość klasyfikacji BOMA. Czym różnią się poszczególne kategorie tej klasyfikacji? Jakim kluczem się posługiwać przy poszukiwaniu funkcjonalnej i dobrze skomunikowanej przestrzeni biurowej? Zapraszamy do lektury!

BOMA International – międzynarodowy standard klasyfikacji przestrzeni biurowej

Skrót BOMA International pochodzi od nazwy Building Owners and Managers Association International, czyli międzynarodowej organizacji zrzeszającej właścicieli i zarządców budynków. Organizacja ta od lat wyznacza standardy w zakresie klasyfikacji przestrzeni biurowej. Podział budynków na klasy w zgodzie z jej wytycznymi jest powszechnie wykorzystywany przez biura nieruchomości na całym świecie. Taka standaryzacja ułatwia poszukiwanie biurowców w innym mieście czy kraju – biura z danej klasy charakteryzują się zbliżoną specyfiką. W myśl podziału BOMA International biurowce możemy podzielić na trzy klasy:

  • Klasa A – nowoczesne funkcjonalne biurowce zlokalizowane w centrach miast.
  • Klasa B – 10-letnie i starsze biurowce zlokalizowane w centrum oraz nowoczesne, strategicznie skomunikowane obiekty położone z dala od centrum biznesowego.
  • Klasa C – Hale magazynowe i budynki przemianowane na biurowce i położone na obrzeżach miast.

Jak łatwo znaleźć przestrzeń biurową dostosowaną do Twoich potrzeb?

Jak to działa w praktyce? Powiedzmy, że szukasz niedrogiej powierzchni biurowej na Śląsku. Po wpisaniu frazy biuro do wynajęcia Katowice w popularnej przeglądarce wyświetlą się Tobie tysiące wyników. Poszukiwanie wymarzonego biura będzie w takiej sytuacji czasochłonne i trudne. O wiele łatwiejszym sposobem jest poszukiwanie przestrzeni biurowej w zgodzie z klasyfikacją BOMA International. Posługiwanie się tym kluczem znacznie ułatwia poszukiwanie biura, ponieważ pozwala na skonkretyzowanie naszych oczekiwań. Znajomość klasyfikacji BOMA jest także przydatna w kontakcie z biurem nieruchomości. Dzięki określeniu, jaka klasa nas najbardziej interesuje, zwiększasz szansę na szybkie znalezienie przestrzeni biurowej o właściwościach dostosowanych do Twoich potrzeb.

Biurowce klasy B BOMA International

Wśród obiektów przyporządkowanych do klasy B BOMA International znajdziemy powierzchnie biurowe w naprawdę atrakcyjnych cenach. Dziś, w dobie cyfryzacji i szalejącej inflacji biura położone z dala od centrum cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wiele firm realizuje swoje usługi online. Nowoczesne i dobrze skomunikowane biuro położone na przedmieściach może być korzystniejszą cenowo alternatywą dla przestrzeni biurowej znajdującej się w nowoczesnym biurowcu leżącym w samym centrum.