Przygotuj swój dom na nadchodzące Święta!

Przygotuj swój dom na nadchodzące Święta!

Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy każdy z nas marzy o pięknie przystrojonym domu. Niektórzy decydują się na bardziej wyszukane dekoracje, a inni stawiają na minimalizm. Niezależnie od twoich preferencji, dekoracje świąteczne mogą prezentować się naprawdę zjawiskowo. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Lampki, lampiony, lampeczki

Zdecydowanie najważniejszym elementem świątecznego wystroju wnętrz są oczywiście światełka. Lampki wiesza się je dosłownie wszędzie: od choinek, po płoty, dachy i elewacje domów. Lampki mogą bić światłem jednostajnym, lub charakterystycznie mrugać. Święta bez lampek wydają się wręcz nierealne, dlatego jeśli zależy ci na efektownej prezencji domu w czasie Świąt, koniecznie zaopatrz się w ich sporą ilość! Warto dodać, że niektóre gotowe projekty domów uwzględniają nawet specjalne miejsca i haczyki na powieszenie świątecznych światełek! Ciekawym rozwiązaniem są także lampiony, które szczególnie dobrze wyglądają ustawione na wewnętrznych i zewnętrznych parapetach.

Odpowiednia dekoracja stołu

Dekorację wnętrza domu są tak samo ważne, jak te na zewnątrz. Poza ubraną choinką czy standardowymi ozdobami okiennymi, warto zaaranżować także elementy codziennego użytku. Jednym z nich jest domowy stół, który często pełni funkcję strategicznego punktu całego mieszkania. Forma dekoracji powinna oczywiście zależeć od rodzaju posiadanego stołu. Niektóre z nich warto przykryć świątecznym obrusem, inne natomiast wystarczy tylko delikatnie urozmaicić, aby oddawały świąteczny klimat. Stoły okrągłe, dębowe czy z marmuru, są np. tak efektowne, że szkoda zasłaniać je bieżnikiem. Zamiast tego połóż na blacie bożonarodzeniowy stroik, ustaw kilka pięknych świec, a śnieżnobiały obrus przygotuj tylko na wigilijną kolację.

Nie zapominaj o zapachu!

Jednym z istotnych elementów świątecznego nastroju, o którym wiele osób zapomina, jest wyjątkowy zapach. Nut kojarzących się ze Świętami jest naprawdę wiele: cynamon, pieczone jabłka, imbir, pierniki, cytrusy…nie musisz oczywiście codziennie gotować, aby utrzymać tę przyjemną woń. W każdym markecie znajdziesz zapachowe świece lub specjalne olejki, które dodadzą twoim wnętrzom niesamowitego klimatu. Jeśli chcesz, aby twój dom pachniał jak prestiżowa restauracja na zamku w okresie świątecznej gorączki, postaw na zapachy typu premium. Znajdziesz je z pewnością w sklepach internetowych lub drogeriach. Oczywiście nic nie zastąpi zapachu prawdziwych dań świątecznych, ale na szczęście są produkty, które potrafią go choć trochę przybliżyć.