Praktyczne ubrania dla seniorów

Praktyczne ubrania dla seniorów

Opieka nad osobą starszą z ograniczeniami ruchowymi wymaga ogromnego wysiłku i poświęcenia. Takie osoby mają częste zmiany nastrojów i jest z nimi utrudniona komunikacja, przez co pomoc im, to często prawdziwe wyzwanie. Specjalistyczna odzież medyczna nie tylko ułatwi pracę osobie sprawującej opiekę, ale także zapewni wygodę i bezpieczeństwo seniora.

Śpiwory zabezpieczające

Osoby starsze często zapadają na różne choroby, które związane są z upośledzeniem pracy mózgu. Przez to, zachowanie seniorów może odbiegać od normy i sprawiać trudności w opiece nad nimi. Zdarza się, że nie kontrolują oni swojego zachowania i np. rozbierają się bez powodu. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem są śpiwory zabezpieczające, które zapewniają ciepło oraz swobodę ruchów. Dzięki nim taka osoba nie ma możliwości odkrycia się w nocy i wychłodzenia. Dodatkowo posiadają nieprzemakalną warstwę ze specjalnego materiału, która zabezpiecza pościel przed przemoczeniem. Są świetnym rozwiązaniem dla osób leżących z tendencją do niekontrolowanego rozbierania się. Dobrze jest, kiedy zamek jest podszyty materiałem, aby nie podrażniać skóry.

Jakie ubranie dla seniora do spania?

Bardzo często starsi ludzie większą część dnia spędzają, leżąc. Towarzyszące im choroby nie pozwalają na większość form ruchu. W takich przypadkach warto zaopatrzyć go w body dla seniora, które można założyć pod piżamę oraz codzienne ubranie. Powinno posiadać zamek skośny na plecach, który omija kręgosłup, tak aby chronić chorego przed odleżynami i zapewnić mu maksymalny komfort. Jednocześnie taka forma uniemożliwia samodzielne rozbieranie. Dobrze jest także, jeśli ma dodatkowe zapięcie w kroku, które ułatwia zmianę pampersa. Dla kobiet do spania bardzo wygodne są koszule z zamkiem z tyłu i w kroku, które mają ukryte spodenki zabezpieczające przed zdejmowaniem pieluchy.

Nietrzymanie moczu

Seniorzy często borykają się z różnymi schorzeniami. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej wstydliwych jest nietrzymanie moczu, które jest wynikiem osłabienia układu moczowego. Zwykle towarzyszy chorobie Alzheimera i Parkinsona czy też udarowi mózgu. Zaburzenie to znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, pogarsza nastrój, a także powoduje dyskomfort. Może także być przyczyną wykluczenia z życia społecznego. Aby pomóc osobie starszej oprócz pampersów można zaopatrzyć je w majtki ochronne. Powinny być wykonane z oddychającej i nieprzemakalnej dzianiny oraz mieć delikatną gumkę, aby zapewnić pełen komfort noszenia. Niezwykle ułatwiają codzienną higienę, chroniąc odzież i pościel przed przemoczeniem.