Parter domu jednorodzinnego - jak go zaaranżować?

Parter domu jednorodzinnego - jak go zaaranżować?

Parter domu to miejsce spotkań całej rodziny. To przestrzeń, która tętni życiem od rana, aż do zmierzchu. Jak zatem urządzić parter domu, aby był nie tylko funkcjonalny i dostosowany do potrzeb wszystkich domowników ale również stylowy? Podpowiadamy!

Jak zaaranżować parter domu?

Parter domu to przestrzeń, która powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Zazwyczaj dzieli się ją na strefy, w której skład wchodzi kuchnia, jadalnia, salon oraz przedpokój. W wielu domach, na parterze znajdziemy również toaletę, spiżarnię lub kotłownię. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie otwartej przestrzeni dla salonu, kuchni oraz jadalni. Dzięki czemu dom stanie się optycznie większy. Takie rozwiązanie sprzyja również rodzinnym spotkaniom i zacieśnianiem więzi pomiędzy jej członkami. Warto zadbać o to, aby cała przestrzeń była spójna i urządzona w tym samym stylu. Dotyczy to wszystkich elementów wnętrza, w tym także schodów. Jeśli zależy nam na tym, aby wyglądały ponadczasowo, estetycznie i stylowo, doskonale sprawdzą się stopnie schodowe drewniane. Są trwałe, odporne i doskonale zaprezentują się w każdym wnętrzu.

Aranżacja parteru

Aranżacja parteru powinna być przede wszystkim dobrze zaplanowana. Każdy element wnętrza powinien ze sobą współgrać, tworząc jedną całość. Na przykład, decydując się na granatową kanapę, możemy ustawić w jadalni krzesła tapicerowane w tym samym kolorze. Natomiast, decydując się na białe meble w kuchni, warto zdecydować się na takie same w innych pomieszczeniach. To sprawi, że dom będzie prezentował się niezwykle stylowo i nowocześnie. Warto również zastosować tę samą podłogę, a nawet kolory ścian. Czasy, w których ściany w pomieszczeniach malowano na różne kolory już dawno minęły. Obecnie, stawia się na bardziej klasyczne rozwiązania, a mniej znaczy lepiej. Tak spójnie urządzone wnętrza o wiele łatwiej jest udekorować dodatkami, tworząc atrakcyjną przestrzeń.

Stylowa przestrzeń

Połączenie kuchni, jadalni oraz salonu to z pewnością nie lada wyzwanie. Należy bowiem, jak wspomnieliśmy wcześniej, zachować ten sam styl podczas aranżacji. Warto zastosować nie tylko podobną kolorystykę, ale również postawić na akcenty, które będą łączyć ze sobą te pomieszczenia. Możemy więc zdecydować się na ekskluzywne obrusy w beżowym kolorze w jadalni, a w salonie powiesić beżowe zasłony. Warto również zastosować jednakowe oświetlenie i zadbać o to, aby lampy z jednej kolekcji znalazły się w każdym pomieszczeniu. Również donice na kwiaty mogą być utrzymane w podobnej kolorystyce. To sprawi, że cały parter domu będzie spójny i estetyczny.