Jaki asortyment znaleźć można w sklepie z odzieżą medyczną? Sprawdź, czy dostaniesz tam produkty, których potrzebujesz!

Jaki asortyment znaleźć można w sklepie z odzieżą medyczną? Sprawdź, czy dostaniesz tam produkty, których potrzebujesz!

W czym chodziliby lekarze, pielęgniarze czy dentyści, gdyby nie sklepy z odzieżą medyczną? Dzięki tym prostym w kroju uniformom, od razu wiemy z kim mamy do czynienia i że najpewniej nie jest to zwykły przechodzień. Jeśli i Ciebie interesuje wyposażenie sklepu medycznego, koniecznie zostań z nami do końca artykułu. Bez zbędnego przedłużania zapraszamy do wspólnego wglądu w ofertę sklepu dla medyków.

Czym jest odzież medyczna?

Odzież medyczna na pierwszy rzut oka, nie różni się niczym konkretnym od zwykłego kompletu dresów czy zestawu sportowego, niekiedy jednak zaprojektowana jest ona w bardziej klasycznym i uniwersalnym tonie. Ubrania dla medyków i personelu medycznego wykonane są często z grubszego, choć przewiewnego naturalnego materiału, który nie wymaga prasowania. Uszyta jest ona często w taki sposób, aby w pełni odpowiadać potrzebom wszystkich specjalistów pracujących w służbie zdrowia, dlatego np. nie posiada ona zamków błyskawicznych, które mogłyby być potencjalnym źródłem zakażenia. Zamiast nich wszywane są guziki – napy, które o wiele łatwiej jest poddać sterylizacji. Poza tym taka odzież posiada wiele dodatkowych elementów, które ułatwiają trzymanie przy sobie przedmiotów niezbędnych w pracy np. lekarza, takich jak: identyfikator, stetoskop, długopis czy termometr.

Co znaleźć można w sklepie z odzieżą medyczną?

W sklepie z ubraniami i obuwiem dla medyków znajdziesz typowe dla ich pracy uniformy, czyli np. tzw. scrubsy. Są to zestawy o luźnym kroju przeznaczone dla lekarek i/lub pielęgniarek. Komplet ten to najczęściej spodnie medyczne damskie wraz z tuniką, bluzą czy koszulką z krótkim rękawem. Poza tym znajdziesz tam także szeroki wybór fartuchów medycznych oraz piżamy dla pacjentów, czy body dla seniora. W asortymencie sklepu z odzieżą medyczną znajdziesz komplety dla kobiet oraz dla mężczyzn zarówno w stonowanych, jak i nieco bardziej szalonych i energetycznych kolorach. Jednak poza codziennymi ubraniami dla medyków, sklepy tego typu wyposażają personel medyczny także w specjalistyczną odzież, która potrzebna jest im np. podczas zabiegów czy operacji, dlatego można tam także znaleźć specjalnie do tego zaprojektowaną i przeznaczoną odzież chirurgiczną, kombinezony ochronne czy czepki zasłaniające włosy. Odzież ta to dwuczęściowe (spodnie i bluzka) komplety medyczne lub jednoczęściowe fartuchy, które są zawsze jednorazowego użytku. Sklepy z odzieżą medyczną w swojej ofercie mają szeroki wybór ubrań, butów i akcesoriów przeznaczonych dla personelu medycznego, zarówno na codzienną pracę w przychodni czy gabinecie, jak i zestawy do zadań specjalnych, które niezbędne są podczas wykonywania zabiegu czy operacji.