Jak urządzić nowoczesny dom? Podpowiadamy

Jak urządzić nowoczesny dom? Podpowiadamy

Urządzenie domu tak, aby każdy z domowników czuł się w nim dobrze, jest nie lada wyzwaniem. Nowinki i stale zmieniające się trendy w dziedzinie wnętrzarstwa, wcale nie ułatwiają tego zadania. My jednak przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, jakich elementów nie powinno zabraknąć w Twoich nowoczesnych wnętrzach.

Wyjątkowe dodatki i tekstylia

To, co sprawia, że pomieszczenia nabierają niepowtarzalnego, domowego klimatu, to z całą pewnością liczne dodatki i tekstylia. Trudno bowiem wyobrazić sobie wnętrza bez ramek ze zdjęciami zawieszonych na ścianach, kocach, narzutach czy dekoracyjnych poduszkach. To także ekskluzywne obrusy, bieżniki czy serwetki, które udekorują stół w jadalni i zachęcą do wspólnego spożywania posiłków. Czym się kierować przy wyborze tego rodzaju dodatków? Warto dopasować je do stylu panującego w całym domu, a także do kolorystyki poszczególnych elementów. Akcesoria i tekstylia mogą bowiem uzupełnić lub też przełamać dotychczas uzyskaną aranżację.

Zadbaj o wygodę wszystkich domowników

Co stanowi centralny i jeden z ważniejszych punktów całego domu? Oczywiście salon. To właśnie tu cała rodzina spędza najwięcej czasu, relaksując się po ciężkim dniu, rozmawiając czy wspólnie oglądając filmy i seriale. Do salonu zapraszasz także swoich gości i urządzasz w nim spotkania towarzyskie. Warto to mieć na uwadze i urządzić to pomieszczenie w taki sposób, by było nie tylko piękne, lecz przede wszystkim funkcjonalne. Dobrym wyborem będą narożniki w kształcie u, które pomieszczą sporo osób. Warto pomyśleć także o zakupie dodatkowych foteli, które wzbogacą Twój zestaw wypoczynkowy. Przy wyborze mebli do salonu warto zwrócić uwagę na ich wygodę. Jeżeli zależy Ci na dodatkowym miejscu noclegowym, rozważ zakup narożnika lub kanapy z funkcją spania.

Stylowe schody, które idealnie dopełnią wnętrza Twojego domu

Schody są nieodłączną częścią każdego piętrowego domu. Zapewniają wygodę, bezpieczeństwo, wpływają także na elegancki wygląd całego domu. Stopnie schodowe drewniane doskonale będą komponowały się z pozostałymi drewnianymi lub drewnopodobnymi elementami w Twoim domu. Idealnie zgrają się z panelami – zarówno laminowanymi jak i winylowymi, a także z parkietem wykonanym naturalnego drewna. Pamiętaj jednak, aby kolor schodów i podłóg był jak najbardziej do siebie zbliżony. Pozwoli Ci to na uzyskanie efektu spójnego wnętrza, w którym wszystko jest do siebie idealnie dopasowane – a to jest właśnie domeną nowoczesnego, stylowego domu.