Jak elegancko i estetycznie wykończyć mieszkanie?

Jak elegancko i estetycznie wykończyć mieszkanie?

Kiedy kończy się budowa i udaje się kupić mieszkanie w stanie do zamieszkania, wydaje się, że najgorsze już za nami. Ale tak naprawdę twoja praca dopiero się zaczyna. Sprawa wykończenia mieszkania, od pomysłu i projektu, przez znalezienie odpowiedniej firmy, po dobór dodatków i najdrobniejszych detali, leży w Twoich rękach. Niestety błędy w wykończeniu mogą być bardzo widoczne i generować niepotrzebne koszty. Zobacz, jak estetycznie wykończyć Twoje mieszkanie!

Znajdź firmę od wykańczania wnętrz

Niestety bardzo trudno jest znaleźć dobry i profesjonalny zespół, który zadba o wykończenie Twojego domu. Tania firma może świadczyć swoje usługi miesiącami, a ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Zdecydowanie lepiej zaufać specjalistom w tej dziedzinie i o ile nie masz w swoim najbliższym otoczeniu kogoś, kto zajmuje się tym na co dzień, nie korzystaj z pomocy amatorów. Oczywiście przy prostych zadaniach możesz poprosić o przysługę znajomego lub wujka, który wcześniej malował lub tapetował, ale w najistotniejszych sprawach, takich jak panele, płytki łazienkowe czy odpowiednio otynkowane ściany, zdaj się na wynajęty zespół. Najlepiej znaleźć taką firmę z polecenia, wtedy można przede wszystkim zobaczyć efekty ich pracy w domu znajomych, a jednocześnie upewnij się, że są to ludzie godni zaufania. Wiedza i doświadczenie przydaje się w tego typu pracach.

Postaw na wystrój w jednym stylu

Jeśli chcesz uniknąć wrażenia chaosu i braku harmonii we wnętrzu, poszukaj jednej dominującej koncepcji wystroju i trzymaj się tego motywu przewodniego. Przykładowo, jeśli marzysz o łazience w greckim stylu, wybierz płytki podłogowe o wyrazistym wzorze i granatowo-białe dodatki, które nadadzą całemu pomieszczeniu charakterystyczny klimat. W takim wnętrzu idealnie sprawdzą się złote akcenty i dodatki. Tak duże elementy jak kafelki na podłodze czy ścianach to świetny sposób na zdefiniowanie wystroju każdego pomieszczenia w domu. Jeśli dobierzesz do niego odpowiednie dodatki, salon, kuchnia czy łazienka zostaną wykończone i udekorowane w estetyczny i jednolity sposób. Pewna konwencja wystroju pozwoli na wykończenie mieszkania i zakup wszystkich niezbędnych produktów od razu.

Zwróć uwagę na szczegóły

Każdy, kto choć raz mieszkał w nieciekawym, wynajętym mieszkaniu, wie, jak irytujące i denerwujące mogą być drobne szczegóły, które na pozór są zupełnie nieistotne. Im dłużej przebywasz w źle lub niedokładnie wykończonym mieszkaniu, tym więcej niedoskonałości nie pozwolą Ci odpocząć. Nie bój się więc poprosić fachowca o naprawienie szkody, jeśli zauważysz błąd lub nieestetyczny efekt. Również bardzo dokładnie oblicz ilość potrzebnych materiałów, aby później nie musieć improwizować z innym kolorem farby, wzorem tapety lub motywem płytek. W odpowiednie materiały potrzebne do sprzątania po remoncie wyposaży Cię hurtowania chemii gospodarczej. Dopieszczając każdy szczegół, będziesz długo mieszkał w swoim domu szczęśliwy i zadowolony